Aktualizacja Lumia Denim

Nokia Lumia

Nokia planuje już od jakiegoś czasu kolejną aktualizację dla swoich smartfonów pod nazwą Lumia Denim. Ma wnieść ona wiele przydatnych usprawnień dla samego telefonu, jednak ja skupię się na nowościach fotograficznych. Producent zapewnia, że aplikacja Nokia Camera zmieni nie tylko nazwę (na Lumia Camera), ale również zyska szereg nowych funkcji przydatnych w fotografii komórkowej. Pierwszą zmianę jaką należy wymienić to szybkość uruchamiania aparatu – Nokia wprowadziła optymalizację oprogramowania. Po zainstalowaniu aktualizacji użytkownik otrzyma kilka przydatnych i wartych zainteresowania aplikacji dodatkowych. Lumia oferować teraz będzie funkcję Rich Capture, dzięki której wykonamy zdjęcie HDR z kilku ujęć z różnymi ekspozycjami. Dla tych którzy nie lubią samej automatyki spieszę wyjaśnić, iż będziemy mogli regulować ustawienia końcowego zdjęcia HDR. Co więcej – zdjęcia o rozszerzonej tonacji można będzie wykonywać z włączoną lampą błyskową, by potem móc edytować i wyregulować efekt końcowy.

Nowości w Lumia Denim

Kolejną nowością jest Moment Capture, które uruchamiać się będzie dłuższym przytrzymaniem spustu aparatu i oferować będzie nagrywanie wideo w 4K przy jakości 24 FPS. Pojedyncza klatka filmu posiadać będzie rozdzielczość 8 MP. Jest to ewidentne ułatwienie przy fotografowaniu obiektów w ruchu, gdyż mamy możliwość wycięcia poszczególnych ujęć filmu.

Lumia Camera dostępna będzie dla wszystkich smartfonów Nokia Lumia z Windows Phone 8 na pokładzie. Niestety zapowiedziano, że nie wszystkie funkcje będą dostępne dla każdego telefonu, zatem pozostaje nam czekać na oficjalne potwierdzenie tych informacji. Aktualizacje mają sie rozpocząć na przełomie obecnego i początku przyszłego roku.