Opuszczone miejsca

Poniższa mapka ilustruje wszystkie moje dotychczas zwiedzone miejsca. Kliknij w interesujące cię województwo na mapie, by otworzyć galerię zdjęć z danego regionu!

MIEJSCA OPUSZCZONE W POLSCE


Opuszczone miejsca Belgia

BELGIA


opuszczone miejsca luksemburg

 

LUKSEMBURG


opuszczone miejsca w Niemczech

 

NIEMCY


Francja opuszczone miejsca

FRANCJA


opuszczone miejsca ukraina

 

UKRAINA


Miejsca opuszczone Czechy

 

 CZECHY


austria opuszczone miejsca

 AUSTRIA


Miejsca opuszczone to niezwykłe obiekty. Tylko nieliczni potrafią odkryć i dostrzec w nich piękno, upływający czas i ciekawą historię. Bardzo często za zamkniętymi dla swiata drzwiami kryją się pomieszczenia, w których czas się zatrzymał.

Eksploracją miejsc opuszczonych (urban exploration) zacząłem interesować się w 2012 roku, kiedy to zwiedziłem starą ciepłownię na bocznicy. Pamiętam ten dzień jak wczoraj. Ogrom fabryki przytłaczał mnie i mieszał się we mnie strach z zaintrygowaniem. Jako, że był to mój „debiut” nie wiedziałem co mogło się wtedy stać. Na wyprawie byłem sam, jednak teraz z perspektywy czasu wiem, że podczas wycieczki w opuszczone miejsca powinno się mieć towarzysza. Obecnie eksploruje w małych grupach lub we dwójkę – po pierwsze bezpieczniej, a po drugie ciekawiej. Jedną z najciekawszych wypraw na jakich byłem jest z pewnością niezwykła wizyta w Czarnobylu i Prypeci. Niesamowity klimat Zony przyciąga miłośników miejsc opuszczonych.

Na tej stronie zebrałem wszystkie moje dotychczasowe odkrycia i sukcesywnie dodawać będę nowe. Mam również nadzieję, że będzie mi dane zwiedzić jeszcze wiele tych pięknych i tajemniczych miejsc.
Chcesz być na bieżąco, otrzymywać powiadomienia o nowych galeriach? Zapraszam do polubienia fanpejdża Fotokomórka na Facebook‚u.

„Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył”
Robert Bresson