Nowy fotograficzny telefon od Samsunga

Samsung Galaxy K Zoom

Samsung wydaje nową serię telefonów o nazwie „K”, którą zapoczątkuje model Galaxy K Zoom. To odświeżona wersja telefonu Samsung Galaxy S4 Zoom, który nie cieszył się zbyt wielką popularnością. Śmiano się wówczas, iż jest to aparat kompaktowy z możliwością wykonywania połączeń telefonicznych. Faktycznie smartfon był niezwykle nieporęczny i ciężki, a w porównaniu do konkurencyjnej Nokii przegrywał w walce o miano najlepszego telefonu z aparatem. Czym zatem wyróżnia się następca wspomnianego modelu?

Najnowsze „dziecko” Samsunga posiada 20.7-megapikselową matrycę BSI CMOS o wielkości 1/2.3, czyli podobnych rozmiarów co w modelach Galaxy S4 Zoom oraz Xperii Z1 czy Z2. Producent zadbał o optyczną stabilizację obrazu (OIS) oraz 10-krotne zbliżenie optyczne. Obiektyw charakteryzuje się jasnością w zakresie f/3.1 – f/6.3. Co prawda wartości te dają mało światła, jednak przyszłe testy wykażą czy będzie to mocno zauważalne na zdjęciach. Standardowo Samsung umieścił lampę ksenonową oraz pomocniczą LED. Telefon posiada również dodatkowy aparat przedni o rozdzielczości 2 MPix oraz tryb „Selfie Alarm”, z którego ucieszą sie wszyscy lubiący zdjęcia z „ręki”. Filmy nagrywać możemy w rozdzielczości FullHD przy 60 kl/s. Dodatkowo Samsung chwali się 28 trybami zdjęć.

Ogólna specyfikacja Samsunga Galaxy K Zoom przedstawia się następująco:
4,8” wyświetlacz Super AMOLED (1280 x 720)
procesor 6-rdzeniowy (4 x 1,3 GHz ARM Cortex A7, 2 x 1,7 GHz ARM Cortex A15) oraz procesor graficzny Mali-T624 GPU
2GB RAM
8 GB ROM
bateria 2430 mAh
OS Android 4.4 KitKat

Jak widać specyfikacja jest nie najgorsza, jednak problemem może tu być słaba bateria. W końcu mamy do czynienia z urządzeniem fotograficznym, a ważnym elementem jest zapas mocy. Kolejną niedogodnością może być waga telefonu – 200g. Niestety „K” nie jest wodoszczelny w odróżnieniu do S5. Cena sprzętu wynieść ma ok. 500-520 euro, nieznana jest jeszcze wartość w złotówkach.

K Zoom od przodu

Galaxy K Zoom

Fotokomórka w Sieci: